Бруд до бруду, або чорніше чорного

MASLINKA

Аніме «Бруд до бруду» дуже вирізняється серед решти тайтлів своїм незвичайним сетінгом. Я ще не зустрічала нічого подібного. Існують два світи: світ людей (Діра) і світ чаклунів – і кожен світ має свої культурні традиції, особливості й правила. Чаклуни випробовують магію на людях, а жертв або вбивають, або кидають назад у Діру. Нам показують різні чорнушні елементи світу: диявола замість півня, церкви з перевернутими хрестами, туалет зі змивом у вигляді пекельного вогню (якщо під час змиву прислухатися, то чутно крики мучеників у пеклі), шибеників, інших трупаків, яких достобіса в обох світах.

Радують нешаблонні живі персонажі – кожен вирізняється своїми рисами, має власну історію, фактори, через які він такий, який є. Однак у мене досі викликає запитання, яка користь з Ебіс? Можливо, у подальшому стане ясно.

Уже через наведені вище пункти варто було б глянути це аніме. Але не сетінгом єдиним. Сюжет тут яскравий, динамічний, жвавий, кожна серія додає інтриги і просуває дію вперед, жодних філерів і провисань.

«Бруд до бруду» має 5 ендинґів, що теж не може не тішити. Вони всі атмосферні і добре підібрані для кожної арки.

Оце вже аніме для відпочинку, можна дивитися після важкого робочого дня.

Моя оцінка 8/10.

 

GWEAN

Аніме з подібним сетінгом я ще не зустрічав. Ще на початку роботи над ним воно здавалося  наркоманією хворої фантазії авторки. І… я не помилився. Але «наркоманія» тут в хорошому сенсі. Пропрацьований світ та персонажі, цікаві пригоди та закручений детективний сюжет. Звісно, все це приправлено чорним гумором та елементами ґуро, поклоніннями дияволу,   грибам, масками у стилі гурту Slipknot та іншими божевільностями. Просто розрив шаблону серед сучасної моети. Навіть дівчата тут не няшечки. Накачані жінки можуть і в пику дати (що вони з успіхом і роблять). Окремо хочеться сказати про фони. Якщо ви ще не дивилися, то зверніть на них увагу. Знайдете багато цікавих деталей.

Зважаючи на вищезазначене, чекати на глибокі думки та філософські ідеї від тайтлу не варто. Воно створене не для цього.  Респект режисеру та сценаристу. Хоч це і екранізація манґи, не було відчуття, що щось десь порізано або біжить невідомо куди. Історія в аніме подана без особливих огріхів.

У підсумку 8 грибів з 10. Чекатиму на продовження.

2 Comments:

  1. Дякую! Переглядом дуже задоволений! Зокрема, сподобався темп та манера розкриття світобудови та персонажів. Відсутність однозначно “добрих” та “злих” дійових осіб чудово доповнює загальну картину. Без сумніву, чекаємо на нові серії! 🙂

  2. Ярослав

    Для мене – аніме року. Або останніх років. Зокрема, завдяки шикарній озвучці. До речі, сейю, який озвучив головного героя – той самий, який озвучив крутого Онідзуку. Та і весь персонаж вийшов таким… наївним роздовбаєм, як і Онідзука.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *