Огляд аніме Перезапуск Сакуради

MASLINKA

Аніме «Перезапуск Сакуради» ми свого часу обійшли стороною. Бо, здавалося б, що тут такого  – якісь школярі з надздібностями воюють проти Бюро – ось і весь сюжет. Однак ми помилялися. По-перше, ця річ дуже філософська – у ній розглядається купа уявних експериментів і їхнє застосування у житті персонажів. По-друге, сюжет рухається майже лише завдяки діалогам, тобто екшен як такий відсутній узагалі. Самі діалоги вкрай змістовні, і треба ловити кожне слово, аби зрозуміти, чому герої в подальшому чинять так, а не інакше.  А особисто я екшен не дуже люблю і вельми ціную і шаную не пустопорожні балачки, аби заповнити таймлайн, а справжні повноцінні діалоги.

Асай Кей, який має фотографічну пам’ять, і Харукі Місора, здатна відмотувати час на 3 дні – завдяки цьому дуету творяться справжні дива і вирішується купа проблем. Кей – ідеаліст, він бажає щастя всім і кожному і задля своєї мети маніпулює людьми. Його маніпуляції дуже тонкі  – він вміє так підібрати слова, аби людина зробила те, що він хоче, і водночас не почувалася так, ніби її обманули чи використали. Він поводиться егоїстично, але добрі наміри і їхнє втілення його виправдовують. Його можна назвати довершеним екзистенційним психотерапевтом – за допомогою запитань і провокацій він частенько підводить людей до розуміння їхніх почуттів, власних «я», справжніх причин, здавалося б, деструктивних вчинків і словами зцілює своїх співрозмовників.

У другій частині аніме ми спостерігаємо боротьбу розумів, тайтл все більше скидається на серйозну гру з багатоходовочками – від цих трюків перехоплює подих: вслуховуєшся в діалоги і намагаєшся зрозуміти, хто ж кого і яким чином переграє цього разу.

Персонажі аніме вирізняються своїми здібностями, які серйозно впливають на їхній характер, і протягом сюжету розвиваються, знаходять себе, проявляють свої найкращі й найгірші якості, вагаються, гніваються, плачуть, усміхаються – словом, поводяться, як живі люди.

В тайтлі також постійно присутній елемент несподіванки – прямо посеред серії сюжет раптово йде в іншому напрямку – геть не в тому, в якому очікував. При цьому сценаристи обходяться без роялів в кущах та інших див – усе відбувається згідно з прописаними раніше законами світу, тому дивитися, як герої виберуться з чергової халепи, украй цікаво. Серії пов’язані між собою нелінійно, тому постійно треба стежити за сюжетною лінією і тримати в голові, хто, що і коли казав. В останній серії весь пазл складається докупи, усе стає на свої місця.

«Перезапуск Сакуради» стало для мене відкриттям року і перейшло до списку найулюбленіших аніме.

Рекомендую усім любителям нешаблонних тайтлів. Особиста оцінка 10/10.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *