Жозе, тигр і риба. Огляд

Аніме «Жозе, тигр і риба» вразило мене своєю образністю та емоційністю.
Почнімо з того, що цей тайтл глибоко метафоричний, а японці знають сенс у метафорах. Не буду розкривати всі ці образи і підтексти — кожен, думаю, в якійсь мірі зможе сам їх вловити під час перегляду. На відміну від геть іншого, але також метафоричного аніме «Діти моря», яке переважно базується на візуалі, тут усе ґрунтується на діалогах, що я неабияк люблю.

По-друге, тайтл розкриває соціальні проблеми суспільства, а саме життя в соціумі людей, не таких, як усі інші, з певними особливостями — ставлення до них суспільства в цілому, робота соціальних служб, взаємини з окремими людьми.
Ще тут присутні елементи з психології, а саме з класичної казкотерапії — коли для людини, що перебуває в пригніченому стані, без сил, пишуть казку, і ця казка дарує душевне зцілення, допомагає знайти всередині себе крила, на яких можна злетіти до власної мрії.

До речі, про мрію. Аніме закликає не зраджувати своїх мрій, а впевнено крокувати вперед назустріч їхньому здійсненню. Не можеш іти — повзи. Не можеш повзти — хоча б ляж і лежи у напрямку мрії — але не здавайся. Також не заривай таланти в землю — якщо вже маєш хист до чогось, розвивай його, проявляй зовні.
Ну, і звісно, тут присутня романтика, куди ж без неї. Тобто в цьому аніме зібране все, як я люблю.

Аніме чимось нагадує «Форму голосу» (якщо ще не дивилися, дуже раджу), але, як на мене, ще цікавіше і прекрасніше, зокрема завдяки метафорам і порівнянням.
Рекомендую до перегляду.

Моя оцінка 10 з 10.

3 Comments:

  1. Дякую за огляд, цілком погоджуюся з більшістю тез, додам також, що не завжди вдається омріяним заняттям гідно забезпечити себе і доволі часто людина йде на компроміс, навіть у фільмі навіть кілька прикладів є – головний герой погоджується на більш оплачувану тимчасову роботу, а головна героїня також пішла на це в кінці ніби то. Проте це зіткнення з життям і справді не може бути причиною закопати цю мрію та повністю від неї відмовитися, варто прийняти реальність і поволі здійснювати задумане, хай не все відразу, попри буденщину та щоденну рутину, як правильно відзначено в огляді 🙂
    Дуже добре, що ця історія вийшла у вигляді фільму – у цьому форматі донести такі речі “ефективніше”, відчуття так і переповнюють після перегляду.

    • Так, згодна з вами щодо компромісу. Інколи мрія не може бути здійснена повністю, або ж може взагалі виявитися нездійсненною, але це не привід здаватися) Можливо, вдасться реалізувати лише частку задуманого, та і це все ж краще, ніж поринути з головою у повсякденність. Адже живемо лише раз, і краще жити з надією у серці і щось робити задля мрії, аніж узагалі її покинути.

  2. Чудове аніме, дуже сподобалось. А вам дякую за переклад.
    Після перегляду залишились приємні почуття, якось легко на душі. Хоча теми складні і важливі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *