Маніпуляція свідомістю в аніме «Тваринка»

MASLINKA

Маніпуляції, маніпуляції і ще раз маніпуляції: свідомістю, підсвідомістю, спогадами, сприйняттям, учинками – головна тема цього аніме. Причому здійснюються вони сумішшю методів як фантастичних, так і тих, що використовуються в директивному та недирективному гіпнозі.

Спершу трохи про фантастичну складову.
В тайтлі розказується, що у людини є вершини – місця з найприємнішими спогадами – і долини, де сховані найбільші жахіття, що сталися в житті (у дитинстві чи дорослому віці, неважливо). І, якщо , наприклад, замінити одну людину, що грає ключову роль у цих локусах пам’яті, на іншу, чи, припустімо, слова, яка сказала важлива особа, то особистість жертви маніпуляції повністю змінюється. Але якщо зробити це грубо, то спогади можуть змішатися, зруйнуватися, і людина буде “розтрощена” – буде фізично здоровою, але по суті, овочем. Людей, які виконують подібні завдання для Компанії, називають “трощіями”. Нам показують обидва види зміни спогадів. Ще одна їхня властивість – спотворювати сприйняття людини, так, щоб вона приймала тебе за іншу особу.

Тепер до реальнішої частини. Так звані “тваринки” – люди, здатні маніпулювати іншими – використовують прийоми гіпнозу, такі, як переривання звичної дії (наприклад, тягнеться людина до бокалу з вином, а “тваринка” навмисне штовхає його, це збиває людину з пантелику, і під час цього робиться навіювання) і “розрив шаблону” – коли робиш чи кажеш щось, що людина геть не очікувала почути, і під час її сум’яття теж робиш навіювання. Ці методи гіпнозу справді працюють, хоча в аніме, як на мене, їхню дію трохи перебільшують, бо люди стають справжніми виконавцями бажань “тваринок”.

І ще одна техніка роботи зі спогадами й особистістю, яку використовують у психології, була застосована в останній серії (не розкриватиму її, бо буде нецікаво дивитися). І вона описана принаймні в одній фантастичній книзі, яку я читала.

Перша половина серіалу показує роботу “тваринок” зі звичайними людьми, а от у другій починається справжня спека – ми бачимо, як ці вправні в обмані і маніпуляціях чоловіки намагаються ошукати один одного усіма доступними їм способами. І тут уже видно боротьбу справжніх титанів, з кожною серією дедалі цікавіше спостерігати за нею. Кінцівку теж не злили – доволі гідна всього сюжету.

Це аніме ну дуже недооцінене. Багато хто, не розібравшись як слід, пише, що там присутня тематика гомофілії. Але стосунки між власником і “тваринкою” зумовлені іншим їхнім зв’язком, який такий же далекий від гейства, як Андромеда від Чумацького шляху.

Даний тайтл підходить тому, кому хочеться порухати звивинами, воно не для відпочинку. Більше сподобається дорослій аудиторії – як жіночій, так і чоловічій.

«Тваринка» – аніме, яке сподобалося нам найбільше в цьому сезоні. Тут наші смаки з Gwean’ом співпали, як і оцінка – 10 з 10.

One Comment:

  1. Дякую за огляд! 🙂 І за роботу над тайтлом, звісно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *