Проект Іто (Project Itoh)

Проект Іто (Project Itoh), справжнє ім’я Сатоші Іто (Satoshi Ito) – японський письменник, писав романи у жанрі наукової фантастики.

Народився 14 жовтня 1974 року в Токіо. Закінчив факультет мистецтва та науки в університеті мистецтв Мусашіно. Працюючи дизайнером, Іто написав «Genocidal Organ» – роман про жорстоку програму, яка штовхає людство до геноциду, і людях, які борються проти неї. У 2006 році він надіслав роман на конкурс Комацу Сакьо. Хоч робота і не отримала нагород, проте була опублікована видавництвом Хаякава та номінована на «Nihon SF Taisho».

З 2001 року Сатоші Іто часто потрапляє до лікарні через рецидиви раку. У березні 2009 року він помер у віці 34 років. Відеогра Metal Gear Solid: Peace Walker та остання глава манґи «Aki Sora» були присвячені його пам’яті.

Опитування «SF ga yomitai» назвало «Genocidal Organ» кращим японським  науково-фантастичним романом десятиріччя. Журнал видавництва Хаякава «S-F Magazine» у 2014 році оцінив роман «Harmony», у якому йдеться про штучний світ, який було створено з такою любов’ю, що декому стало важко дихати, і про душі, які втратили своє місце в такому житті, як кращий науково-фантастичний роман Японії.

Роман «Self-Reference ENGINE» авторства То Енджо (Toh Enjoe) також був фіналістом на Комацу Сакьо та опублікований в Хаякаві у 2007 році, разом з «Genocidal Organ». З того часу Іто та Енджо часто разом відвідували науково-фантастичні форуми та разом давали інтерв’ю. Аж до самої смерті Іто вони вдвох працювали над декількома роботами. В січні 2012 року на пресс-конференції нагородження «Akutagawa Prize» Енджо  оголосив, що за передсмертним проханням Іто працює над завершенням твору «Shisha no teikoku» – роману, в якому йдеться про душі, які продовжують жити у нашому світі, незважаючи на те, що їхні тіла вже давно мертві. Роман був опублікований в серпні 2012 року і отримав спеціальну нагороду на «Nihon SF Taisho Award».

Бібліографія:

Романи:

Короткі історії та есе:

  • «Project Itoh Archives» (2010), збірка коротких історій та есе з його сайту, опублікована посмертно
  • «Project Itoh Archives: Second Phase» (2011), збірка коротких історій, есе, тексти з його блогу, опублікована посмертно
  • «The Indifference Engine» (2012), збірка коротких робіт жанру фантастики

Колекції оглядів на фільми:

  • «Running Pictures» (2013), колекція оглядів з його сайту
  • «Cinematrix» (2013), колекція оглядів з його сайту

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_Itoh

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *