Вавилон. Вчення про добро і зло

Gwean

Якби й існувала інша назва до аніме «Вавилон», то кращого за «Вчення про добро і зло» годі й вигадувати. Адже саме на це питання намагаються відповісти автори протягом усіх серій.

Але перш ніж я продовжу хочу застерегти потенційного глядача. Якщо у вас є суїцидальні думки, у вас глибока депресія або щось дуже схоже на це я КАТЕГОРИЧНО НЕ РЕКОМЕНДУЮ вам дивитися це аніме. І неважливо які у вас вподобання і наскільки ви вразливі. Однієї з центральних тем аніме є дискусія про те, чи суїцид хороший чи поганий і чи варто дозволити людям вільно його вчиняти без перешкод. Це може вплинути на вас. Забудьте, що даний тайтл узагалі існує і увімкніть щось позитивне з котиками. Ну серйозно. Нам ж не потрібні чергові сюжети на телебаченні про те, що аніме вбиває, чи заяви від нацполіції, що аніме – це деструктивна секта, правда?

Серед онґоїнґів серіал виділявся нестандартним жанром (не так багато у нас годних детективних трилерів). Усі 12 серії підводять нас до відповіді на запитання “Що таке добро та зло”. Вбивства, суїцид, розслідування, діалоги, монологи – все це направдено виключно на розкриття цієї авторської думки. Глядача підводять до неї поступово, викидуючи на екран при цьому шок-контент. На початку вам може здатися, що аніме геть про інше. До того ж, якщо вам на перший погляд наче відповідь на поставлене запитання є очевидною, але не поспішайте. Усе не так просто. Візьмімо, наприклад задачу з вагонеткою, про яку ви можете почитати на Вікіпедії. В аніме показана як дискусія щодо неї, так і дії різних людей в різних ситуаціях з різним вибором. Бо одне – це думати над задачею. І геть інше – вирішувати її на практиці. Так само відповідь на питання “Суїцид – це добре чи погано?” теж не є очевидною. Хоч, вам зараз це так і не здається.

«Вавилон» – одне з небагатьогх аніме, після фіналу яких я деякий час рефлексував та намагався усвідомити побачене. Масла в вогонь ще підливає відкритий фінал, що ще більше наштовхує на роздуми та самокопання.

Аніме має і свої недоліки. Можна говорити про діри в сюжеті та нерозкриття усіх аспектів. Наприклад, хто ж така Маґаса Ай. Може сам диявол? Бо тільки дияволу з диволькою мораллю під силу чинити подібні речі. Так чи інакше я готовий пробачити тайтлу ряд недоліків. І моя оцінка 9/10. Щодо рекомендацій, то навіть і не знаю. Цього разу вибір лишаю за вами. Аніме може як сподобатись, так і стати повним розчаруванням.

 

Maslinka

Аніме Вавилон для мене стало одним з найкращих, які я дивилася за останні декілька років. Почавшись як детектив, воно розвивається у трилер, а потім перетікає у філософські роздуми. Дуже психологічно тонко показана боротьба добра і зла, усе аніме просякнуте цим протистоянням і морально-етичною проблематикою. Що таке добро? Що таке зло? Звідки взагалі взялися ці поняття? Чи притаманні вони лише людям? Як прийняти людей з протилежними цінностями? Чи треба це робити? Ці одвічні запитання проходять наскрізно через усе аніме. І головні герої знаходять на них відповідь.

Вавилон – похмурий тайтл, дуже похмурий, і людям, які перебувають у депресії, а також схильним до самогубства, я б його дивитися не радила. До того ж, фінал, останню серію, зрозуміють далеко не всі, судячи з рейтингу та відгуків.

Кому підійде це аніме? Дорослій аудиторії, яка бажає напружити мозок і поспостерігати за ходом роздумів героїв, за психологічними тонкощами словесної гри і за вирішенням морально-етичних проблем. Тут, до речі, присутня й містика, але вона так органічно вплетена в реальність, що здається, ніби подібна надздібність і справді може існувати. Вавилон залишив у мене гіркий післясмак, як горнятко міцної кави. Моя оцінка 9/10.

One Comment:

  1. Дякую за озвучення та огляд! Планую переглянути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *